Tekoo je součástí skupiny společností Bidfood

Bidfood je v české a slovenské republice jedničkou v distribuci potravin do gastronomie a do tradičního maloobchodního trhu. Po celé Moravě a západním Slovensku toho můžete využít! Prostřednictvím jednoho obchodního zástupce lze objednat nejen čerstvé ovoce a zeleninu, ale i mražené, chlazené a suché potraviny.

Co jíst na podzim, aby Vám nebyla zima ?

Jestli nechcete dopadnout jako jezevec, který si na podzim pořídí pod kožíšek i pěknou vrstvičku tuku, měli byste o složení jídelníčku začít víc přemýšlet. Jak klesá teplota, stoupá vaše potřeba se zahřát. Je tedy dobré vyloučit z jídelníčku potraviny, které ochlazují. Díky tomu budete odolnější proti nachlazení, nemocem dýchacích cest, stejně jako průjmovým onemocněním. Podzim je totiž obdobím zvýšené zátěže pro plíce a střeva a správným jídlem můžete podpořit jejich kondici.

Potraviny, které ochlazují

Tropické citrusové ovoce a banány v podzimním a nastávajícím zimním období sice kralují obchodním regálům, rozhodně však nejsou vhodnou variantou, jelikož tělo výrazně ochlazují.

Vyvstává tedy otázka co jíst na podzim? Odborníci doporučují jíst kulatou zeleninu jako dýně, červená řepa, zelí, cibule, kapusta, stejně tak mrkev a celer. Také sezonní ovoce, tedy jablka, švestky, hrozny, prohřeje Vás i sušené ovoce.

K dochucení doporučujeme zázvor, pepř, skořici, garam masala, česnek a křen.

Zázvor je koření oblíbené po celém světě, které se získává z oddenků rostliny zvané zázvor pravý (Zingiber officinale). Pro svou výraznou chuť a vůni má široké využití zejména v exotických kuchyních, ale zázvor a jeho účinky je vyhledávaný také jako lék na celou řadu zdravotních obtíží.

Poučte se z jídelníčku babiček. Ráno rozproudí metabolismus sladká kaše z obilovin, imunitu posílí kysané zelí, mléka a mléčných výrobků konzumujte pomálu, protože zahleňují a zatěžují tělo. Dopřejte si cibuli ve všech formách a nebojte se do podzimního jídelníčku zařadit i některé suroviny z cizokrajných kuchyní.

  • mojeTekoo.cz | logo
    online objednávky
    e-shop mojeTekoo.cz
  • Gastronomie 572 610 201 | Maloobchod 572 610 200
    zákaznická centra Tekoo