Tekoo je součástí skupiny společností Bidfood

Bidfood je v české a slovenské republice jedničkou v distribuci potravin do gastronomie a do tradičního maloobchodního trhu. Po celé Moravě a západním Slovensku toho můžete využít! Prostřednictvím jednoho obchodního zástupce lze objednat nejen čerstvé ovoce a zeleninu, ale i mražené, chlazené a suché potraviny.

Krouhané zelí

Krouhané zelí v prodeji od 1. 10. 2019

Tekoo svým zákazníkům krouhá od 1. 10. 2019 čerstvé zelí na objednávku. Ochucení cibulí a kořením je však na chuti každého zákazníka. Kysané zelí vlastní výroby je mnohem lepším zdrojem vitamínů a minerálů než drahé doplňky stravy. Už za dob starých mořeplavců nesmělo zelí chybět na žádné mnohaměsíční plavbě. Námořníkům dodávalo sílu při těžké práci a chránilo posádku před obávanými kurdějemi.

Čerstvé zelí

Zelí jako jediná rostlinná potravina obsahuje vitamín B12. To je obzvlášť důležité pro vegetariány, protože nevyužívají žádný živočišný zdroj tohoto vitamínu. Vitamín je nezbytný pro duševní svěžest a pro činnost mozku a nervů. Působí také proti depresím. Celkový obsah vitamínů skupiny B v kysaném zelí je značně vysoký.

Zelí – zdraví ze soudku

Kysané zelí vděčí za svou chuť bakteriálnímu kvašení. Užitečné mikroorganismy, které zde působí, podporují zdraví. Bakterie mléčnokyselého kvašení pomáhají udržet zdravá střeva. Například po dlouhodobém užívání antibiotik pomáhá kysané zelí obnovit zeslabenou střevní flóru.

Pravidelnou konzumací zelí se také výrazně posiluje imunitní systém. Obsahuje řadu vitamínů (C, A, B, K, karoten), minerálů (vápník, hořčík, fosfor síru, draslík a železo) a dalších cenných látek (bílkoviny, cukry, chlorofyl, organické kyseliny, myrosin, cabigen, který hraje důležitou roli při léčbě vředů atd.).

Využitelnost vitamínu C ze zelí je značná, protože obsahuje flavonoidy, vlákninu a další látky, které využitelnost a i účinky vitamínů zvyšují. Kysané zelí má navíc tu přednost, že v něm obsah vitamínů skladováním klesá velmi pomalu. Podobně jako množství dalších látek užitečných pro naše zdraví.

Výzkumy z posledních let dokonce potvrdily preventivní účinky kysaného i obyčejného zelí proti rakovině. Za ty vděčí bohatému obsahu antioxidantů (vitamínu C, E a flavonoidů) a vlákniny.

  • mojeTekoo.cz | logo
    online objednávky
    e-shop mojeTekoo.cz
  • Gastronomie 572 610 201 | Maloobchod 572 610 200
    zákaznická centra Tekoo