Tekoo je součástí skupiny společností Bidfood

Bidfood je v české a slovenské republice jedničkou v distribuci potravin do gastronomie a do tradičního maloobchodního trhu. Po celé Moravě a západním Slovensku toho můžete využít! Prostřednictvím jednoho obchodního zástupce lze objednat nejen čerstvé ovoce a zeleninu, ale i mražené, chlazené a suché potraviny.

Zásady prodeje čerstvého ovoce a zeleniny

poloprázdná přepravka vs. dvě malé plné

Při příjmu zboží zkontrolujte množství, kvalitu a čistotu zboží, počet obalů a případné reklamace řešte neprodleně. Při příjmu zboží se zaměřte především na množstevní přejímku a kvalitativně pouze na větší vady zboží. Případnou reklamaci je třeba vyřešit do 24 hodin od dodání nebo s řidičem dodavatele při příštím závozu. Reklamaci lze také uplatnit telefonicky na obchodním oddělení dodávajícího skladu.

Po přejímce zboží věnujte náležitou péči správnému uložení a vystavení ovoce a zeleniny. Zvýšenou pozornost věnujte především druhům, které mají přesně stanovené podmínky skladování (např. žampiony, hlíva ústřičná) a chlazeným upraveným zeleninám. Listové druhy zeleniny (saláty, ředkvičky s natí, kedlubny s natí, karotka s natí apod.) vyžadují skladování v chladícím prostoru s nízkou teplotou (optimálně 3 – 5°C) a relativní vlhkostí 90 – 95%. Na prodejně patří do chladicí vitríny. Suché prostředí vyžaduje naopak česnek a cibule – obvykle ukládáme do spodní části prodejního regálu.

Dbejte na správný vzhled, čistotu a doplňování zboží. Kontrolujte a třiďte vadné zboží z regálů a chladicích vitrín. Doporučujeme nevystavovat společně zboží jednoho druhu v nestejné kvalitě. Je vhodnější různé kvality cenově rozlišit, než zboží dát později do odpadu. Tato péče se Vám vrátí zvýšením prodeje a spokojenosti zákazníků.

U volně prodávaného ovoce a zeleniny je třeba uvádět následující údaje:
a) název zboží
b) odrůda, velikost, jakost (platí pouze pro jablka, hrušky, jahody, broskve, nektarinky, citrusové plody, kiwi, salát, endivii kadeřavou letní a endivii zimní, papriku zeleninovou a rajčata)
c) země původu
d) cena zboží za jednotku hmotnosti nebo kus

U baleného zboží je třeba dále uvádět:
a) výrobce nebo balírna
b) hmotnost
c) datum balení (šarže)
d) země původu
e) skladovací podmínky
f) spotřebujte do: (platí pouze pro zboží s přesně stanovenými skladovacími podmínkami)

Důrazně označujte a nabízejte akční zboží na viditelném a speciálním místě. Akční nabídka zboží musí být dobře zviditelněna – využijte akčních cen zboží ke zvýšení prodeje.

Nedávejte vedle sebe druhy ovoce a zeleniny, které se mohou vzájemně ovlivňovat pachem či zkažením. Neskladujte společně ovoce a zeleninu – především brambory a kořenovou zeleninu je nezbytné uskladnit a vystavit odděleně od ovoce. Citrusové plody, hrušky, jablka, banány, švestky, rajčata uvolňují při dozrávání etylén, kterým způsobují rychlejší dozrávání a kažení okurek, cuket, baklažánů a především kiwi. Tyto druhy nesmí být skladovány a vystavovány vedle sebe.

Zboží v chladicích vitrínách ukládejte dle požadavků jednotlivých druhů na optimální teplotu.
Košťálová, kořenová zelenina a peckové ovoce: do 5°C
Plodová zelenina: 10 – 13°C
Banány: 13 – 18°C (podle stupně zralosti)
Citrusové plody: 4 – 8°C
Jádrové ovoce a brambory: nemají speciální požadavky na skladování, postačí chladnější místo.

Zboží v regálech ukládejte s ohledem na logiku prodeje. Kořenovou zeleninu, brambory, cibuli a česnek ukládáme v nejnižší části regálu. Exotické ovoce a méně prodávané zboží umístěte do výše očí. Nejvíce prodávané zboží uložte do středového regálu.

Věnujte pozornost sezonním druhům zboží.
V zimě: zvýšená poptávka po citrusech
Brzy z jara: jablka s ranou zeleninou
Jarní měsíce: květák, brambory rané, cibule, karotka
Přelom jara a léta: okurky, papriky, rajčata a jahody
Léto: broskve, nektarinky a melouny
Přelom léta a podzimu: hroznové víno, hlávkové zelí a cibule
Podzim: jablka, brambory na uskladnění a citrusové plody
Celoroční prodej: banány – díky celoročním vysokým prodejům je umístěte vždy vedle akčního zboží

  • mojeTekoo.cz | logo
    online objednávky
    e-shop mojeTekoo.cz
  • Gastronomie 572 610 201 | Maloobchod 572 610 200
    zákaznická centra Tekoo